Wszystko o autach po leasingu

Jakie typu samochody poleasingowe dostępne są na rynku wtórnym?

Dostępne są w atrakcyjnych cenach, znajdują się w dobrym stanie technicznym, a ich historia jest łatwa do sprawdzenia. Samochody poleasingowe cieszą się dużą popularnością na rynku wtórnym. Jakiego rodzaju pojazdu możemy nabyć w ten sposób? Na co należy zwrócić uwagę przed ich zakupem? Wyjaśniamy.

Auta z pewną historią

Samochody poleasingowe to pojazdy, które wcześniej były używane przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Po wygaśnięciu umowy leasingu trafiły do sprzedaży na rynku wtórnym. Zwykle są to auta z dużym przebiegiem, nie oznacza to jednak, że są wyeksploatowane. Umowa leasingu nakładała na ich użytkowników obowiązek dokonywania regularnych przeglądów technicznych oraz serwisowania ich w autoryzowanych warsztatach. Oznacza to, że ich naprawy były przeprowadzane fachowo i na bieżąco, a w dodatku z użyciem oryginalnych części zamiennych. Co więcej, historia serwisowania takich samochodów jest bardzo łatwa do sprawdzenia. Cechą charakterystyczną samochodów poleasingowych jest też zwykle dość młody wiek – zwykle mają one nie więcej niż 5 lat.

Samochody poleasingowe i ich rodzaje

Na rynku jest bardzo szeroka oferta. Obejmuje ona auta osobowe – wśród nich są samochody kompaktowe, luksusowe limuzyny, SUV-y, a także auta terenowe i rodzinne multivany. Kolejna kategoria to pojazdy użytkowe – dostawczaki, busy i pojazdy ciężarowe różnych typów. Na rynku są też dostępne pojazdy specjalistyczne: dźwigi, betoniarki, koparki, spychacze, ciągniki rolnicze, kombajny, wózki widłowe i inne. Jest więc w czym wybierać.

Jak kupować auta po leasingu?

Samochody poleasingowe możemy kupić za pośrednictwem działających w sieci aukcji. Takie ogłoszenia zawierają bogatą dokumentację zdjęciową, szczegółowy opis parametrów i stanu technicznego pojazdów, a niekiedy również profesjonalne opinie rzeczoznawców. Znajdziemy w nich informacje o ewentualnych usterkach. Na tych informacjach możemy polegać tym bardziej, że na pojazdy poleasingowe często wystawiona jest kilkumiesięczna gwarancja. W czasie jej obowiązywanie możemy dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here