Passe partout – odpowiednie ramki na dyplomy

Dyplomy, świadectwa i certyfikaty to dokumenty, które orzekają o zdobytych umiejętnościach. Umieszczenie na ścianie, półce lub innym wyeksponowanym miejscu takich zaświadczeń jest niezwykle ciekawe, promuje osobę i jej wiedzę. Dyplom poświadczający o pewnych kwalifikacjach może pomóc z dobyciu awansu lub pozyskaniu nowych kontrahentów.

Żeby dokument wiszący na ścianie prezentował się estetycznie, warto pamiętać, że oprawiony w odpowiednią ramkę – będzie prezentował się atrakcyjnie i cieszył oko przez długie lata.

Passe partout to lekka, kartonowa ramka, która nie tylko eksponuje dyplomy lub zdjęcia, ale również pełni funkcję ochronną przez dystansowanie dokumentu. Ponieważ każdą ramkę passe partout można dodatkowo zamknąć w antyramie, pozwala to, by materiał zachował odstęp od szyby. Sam otwór w passe partout najczęściej jest prostokątny – jak większość dyplomów, a jego wielkość można dopasować od formatu oprawianego dzieła.

Dlaczego passe partout jest najlepszą formą oprawy dyplomów?

Głównym celem passe partout jest wyeksponowanie dyplomu, który ma się znaleźć w środku. Można to osiągnąć przede wszystkim przez dobór koloru kartonowej ramki, jej wymiar oraz kształt. Passe partout zapewni dokumentom większą trwałość niż klasyczna rama bądź antyrama. Należy pamiętać, że ramkę passe partout można wsunąć do klasycznej ramy, zapewniając dyplomom czy certyfikatom podwójną ochronę od działania czynników atmosferycznych i nieprzyleganie do szyby!

Przy wyborze koloru passe partout nie ma ograniczeń – można go wybrać jako kontrastujące
z kolorem dominującym na dyplomie lub jako korespondujące z nim. Ramkę passe partout można także dobrać do koloru ścian czy wnętrza – mnogość dostępnych wariantów kolorystycznych zdaje się nie mieć końca. Dzięki umiarkowanej cenie, ramkę passe partout można wymieniać z zależności od wystroju i kolorystyki wnętrza.

Zasady oprawy dyplomów

Każda oprawa dyplomów powinna być bardzo precyzyjna i wykonana z dbałością o detale, pozwalające na nieuszkodzenie dokumentu. Warto, żeby oprawa dokumentu była wykonana indywidualnie, jak w sklepie Aluramy.pl. Dobierając do dyplomu ramkę passe partout, warto zwizualizować sobie miejsce, w którym dokument będzie eksponowany – czy potrzebna jest ochrona w postaci antyramy? Czy kolor ramki passe partout pasuje do dyplomu? Czy ramka passe partout ma kontrastować ze ścianą? Czy dyplom jest pojedynczym poświadczeniem pewnych umiejętności, czy otwiera cykl szkoleń? Ramy passe partout nie są drogie, pozwalają na pojedyncze zdobienia wnętrza w ich uroczym klimacie. Jeśli pomieszczenie, w którym ma stać ramka passe partout jest ciemne
i wilgotne, warto pomyśleć o oprawieniu dzieła w dodatkową, ochronną antyramę. Antyrama założona na passe partout nie będzie odwracać uwagi od dyplomu, a pozwoli zniwelować chłonięcie wilgoci i wykrzywianie się dokumentu pod wpływem warunków panujących w pomieszczeniu.

Najczęściej wybieraną ramą do oprawy dyplomów i certyfikatów jest passe partout o wymiarach 30×40 cm, która idealnie sprawdza się w nowoczesnych oraz klasycznych wnętrzach. Passe partout pozwala na skupieniu uwagi na dokumencie, nadaje dyplomom delikatności i gustu. Warto wypromować swoje umiejętności dyplomem oprawionym w ramę w stylu passe partout.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here