Mobilni gracze kopią Bitcoiny, walcząc o władzę i przywództwo na miarę Pladimira Vutina

Już kilka tysięcy graczy Bitcoin Miner Tycoon rozwija swoje imperia koparek i wspina się w wewnętrznym rankingu. Od miesiąca posiadacze telefonów działających w oparciu o systemy iOS i Android, mogą rywalizować we wciągającej grze symulacyjnej. Zwycięzca zostanie Pladimirem Vutinem. Grę stworzył startup z Poznania.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami i grami mobilnymi zainspirowało twórców Bitcoin Miner Tycoon do stworzenia aplikacji, w której każdy może sprawdzić się jako strateg i „górnik”. Gra symulacyjna, która swoją premierę miała 29 października, to doskonała przestrzeń do bezpiecznego rozwijania swoich umiejętności w pomnażaniu majątku w wirtualnym świecie. Uczestnicy wciągającej gry mogą budować swoje imperia, nie ponosząc przy tym ryzyka związanego z inwestowaniem.

Więcej niż symulator

Głównym zadaniem uczestnika gry Bitcoin Miner Tycoon jest rozbudowa i optymalizacja koparek, których możliwości pozwolą na wykopanie jak największej ilości Bitcoinów i wspinanie się w wewnętrznym rankingu. Najpierw gracz może zostać liderem lokalnej społeczności, a następnie walczyć o podium w międzynarodowym rankingu. Ten, kto wygra zostanie przywódcą światowego imperium – Pladimirem Vutinem.

„Bitcoin Miner Tycoon, to naszym zdaniem dobrze dopracowana, wieloetapowa i niezwykle wciągająca rozgrywka, w której każdy jest strategiem i każdy walczy o przywództwo. Znajomość rynku kryptowalut z pewnością może być atutem, ale znalezienie się w czołówce rankingu wymaga sprytu i niestandardowych ruchów” – mówi Tomasz Henel, jeden z twórców gry. „Aby maksymalnie podkręcić emocje i urzeczywistnić to, co dzieje się na ekranach smartfonów, zaproponowaliśmy atrakcyjną grafikę 2D i intuicyjny interfejs. Nie zapomnieliśmy o elemencie humorystycznym” – dodaje.

Sposobów na pięcie się w górę rankingu w nowej grze jest wiele. Podstawową jest budowanie stacji do kopania Bitcoinów. W Bitcoin Miner Tycoon funkcjonuje również sklep oparty o system mikropłatności, w którym można nabywać monety, przyspieszając tym samym rozwój akcji. Tworząc konto gracz może spersonalizować swoją postać, wybierając jeden z wielu dostępnych w systemie awatarów.

Gra Bitcoin Miner Tycoon została stworzona przez poznański startup, mający na koncie m.in. globalną, mobilną aplikację datingową Royals App, również wykorzystującą mechanizmy gamingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here