Wiele osób korzysta z możliwości i nowinek ofertowych firm leasingowych. Okazuje się, że oferują one nie tylko nowe pojazdy, ale i leasing na używane auto. Kto powinien sięgnąć po takie rozwiązanie?
BIZNES
Kto nie lubi pachnących nowością samochodów? Są piękne i… drogie. Nie każda firma może pozwolić sobie na to, aby nabyć taki pojazd prosto z salonu. Może natomiast wziąć samochody używane w leasing. Po takie rozwiązanie bardzo często sięgają młode firmy, które wciąż gromadzą swój kapitał lub nie mają wystarczających środków, aby co miesiąc płacić wyższe raty za używanie nowego auta. Można w ten sposób nabyć zarówno samochód osobowy, jak i dostawczy. To opcja zdecydowanie tańsza, ale należy pamiętać o ewentualnych opłatach, które wiążą się z eksploatacją pojazdu.
KLIENT INDYWIDUALNY
Bardzo często klienci indywidualni sięgają po leasing na samochody używane. Wiele firm posiada taki produkt skierowany właśnie do osób prywatnych. To zdecydowanie tańsza opcja, niż zakup nowego pojazdu, a w budżecie domowym często liczy się każda złotówka. Klient ma gwarancję, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a do tego opłaty czynszowe są niezwykle korzystne.
JAK WYGLĄDAJĄ FORMALNOŚCI?
Wiele zależy od firmy. Spójrzmy, np. na CLS. Jest to przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem, cenione na polskim rynku. Z uwagą przyglądało się potrzebom klientów i na tej podstawie opracowani kryteria przyznania takiej formy leasingu.
- Leasing na używane auto obejmuje w tym przypadku pojazdy nie starsze, niż dziesięć lat;
- Wymagana jest wpłata własna klienta na wysokości 10% wartości pojazdu;
- Samochód może pochodzić z autoryzowanego komisu, tradycyjnego lub od osoby prywatnej. Musi być jednak w dobrym stanie technicznym;
Jeśli chodzi o formalności, w przypadku CLS, prowadzone są procedury uproszczone. Dzięki czemu wymaga się minimum dokumentów. To bardzo często jedynie oświadczenie klienta o zarobkach lub ubiegłoroczny formularz PIT/CIT. Do tego potrzeby będzie dokument tożsamości.
Orientacyjny koszt takiego leasingu, można poznać, wchodząc na stronę internetową firmy CLS. Znajdziemy tam kalkulator leasingu (https://cls.pl/kalkulator), który pomoże nam obliczyć szacunkową wysokość miesięcznych opłat. Warto pamiętać, że uzyskane dane nie obejmują kosztów związanych, np. z rejestracją pojazdu lub ubezpieczeniem OC i AC.