Nauczyciel to profesja, która wymaga ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Dzięki temu nie tylko można poznać nowe metody nauczania i podwyższać swoje obecne kompetencje. To również okazja do rozszerzenia perspektyw zawodowych, co zyskuje szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach.
Rola języków obcych w dzisiejszym świecie rośnie, a w szczególności angielskiego, dlatego praca nauczyciela tego języka jest pożądanym zawodem. Przedstawiciele tej profesji mogą znaleźć zatrudnienie w wielu publicznych instytucjach, jak i prywatnych szkołach językowych.
Coraz częściej konieczne do przebicia na rynku pracy jest jednak posiadanie specjalizacji w danym obszarze nauczania. W szkołach zauważa się niedostateczną liczbę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
Nic dziwnego, ponieważ nauczanie w klasach I-III jest wyzwaniem i wymaga od pedagoga umiejętnego łączenia wiedzy na temat metodyki z kompetencjami miękkimi. Doskonałą metodą do zdobycia takich kompetencji są studia podyplomowe – język angielski w edukacji wczesnoszkolnej. Pozwalają one poznać nowe formy pracy z dzieckiem, uczą rozpoznawania potrzeb i dostosowania poziomu trudności materiału do uczniów. W toku studiów są omawiane najważniejsze metody nauczania, które są niezbędną częścią współczesnej edukacji.
Jednak na sukces edukacji podyplomowej składają się dwa czynniki: wybór kierunku i odpowiedniej uczelni. Wartość wiedzy jest duża, jeśli jest ona przekazywana przez praktyków. Doświadczoną kadrą może niewątpliwie pochwalić się Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu działające od 1997 roku przy AHE w Łodzi. Nauka odbywa się w wybrane weekendy, a większość ćwiczeń stanowią ćwiczenia i warsztaty.
Od początku istnienia celem Centrum Kształcenia Podyplomowego i Rozwoju Biznesu jest wykształcenie absolwenta, który jest w pełni przygotowany do wykonywania zawodu. Studia podyplomowe kończą się egzaminem i otrzymaniem dyplomu, który może zaważyć na Twojej przyszłości zawodowej. Dodatkowe kwalifikacje są cenione przez pracodawców, ponieważ są dla nich wyraźnym sygnałem chęci rozwoju i otwartości na wiedzę.
W szkolnictwie certyfikaty będące formalnym potwierdzeniem kwalifikacji są niezbędne do wykonywania obecnego lub nowego zawodu, ponieważ wiele osób decyduje się na studia podyplomowe, chcąc zmienić specjalizację.