Jak wygląda aplikacja na studia w Anglii?

Sprawdź najważniejsze informacje o aplikacji na studia w Anglii. Dowiedz się, jak skutecznie rekrutować na Uniwersytet Oksfordzki i miej pewność, że nie przeoczyłeś żadnych ważnych terminów!

Studia w Anglii

Niektóre z najlepszych brytyjskich uniwersytetów są światowymi liderami w nauczaniu i badaniach. Kursy te podlegają regularnym przeglądom i modyfikacjom w związku z przełomowymi reformami edukacyjnymi i ogólnoświatowymi ulepszeniami naukowymi. Niezależnie od Twoich zainteresowań lub preferencji akademickich w Wielkiej Brytanii z pewnością znajdzie się coś odpowiedniego dla Ciebie. Z drugiej strony wybranie najlepszej oferty z tak dużej ilości możliwości może być czasochłonne, jeśli nie masz w głowie jasnych celów dotyczących tego, czego chcesz się uczyć. Aby wybrać uczelnię w Wielkiej Brytanii, zrób listę wszystkich uniwersytetów, które oferują kierunki studiów w Twojej dziedzinie i przejrzyj ich strukturę i moduły. Przykładowo, na tej stronie sprawdzisz, jak wygląda rekrutacja na Uniwersytet Oksfordzki.

Popularne kierunki studiów w Anglii

Nie trzeba ograniczać się tylko do jednej uczelni, jednak byłoby to znacznie lepsze niż rozproszenie uwagi na więcej niż jedną opcję. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań idealnej uczelni wystarczająco wcześnie, co najmniej miesiąc przed terminem składania wniosków.
Istnieje wiele kierunków, które możesz wybrać do studiowania w Wielkiej Brytanii. Oto tylko kilka z najbardziej popularnych opcji do rozważenia:

 • Masters in Health Sciences
 • Masters in Language Studies
 • Masters in Design
 • Masters in Computer Science
 • Masters in Environmental Management
 • Masters in International Relations

Jakie egzaminy są potrzebne na studia Wielkiej Brytanii?

Uczelnie zagraniczne wymagają certyfikatów językowych. Najczęściej akceptowalny jest TOEFL, czyli Test of English as a foreign language. To test, w który sprawdza umiejętność znajomości języka angielskiego na poziomie akademickim w czterech kategoriach: czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie oraz IELTS, który także ocenia znajomość języka angielskiego. Składa się z tych samych części i stanowi alternatywą dla TOEFL.

Aplikacja na studia w Wielkiej Brytanii

Aplikacje na studia w UK składa się przez system UCAS. Dokumenty potrzebne do rekrutacji to świadectwo maturalne, certyfikat językowy, list motywacyjny, list referencyjny. Znaczna część brytyjskich uczelni jako dowód znajomości języka angielskiego uznaje maturę z języka angielskiego. Jednak niektóre będą wymagać certyfikatów językowych jak na przykład IELT, TOEFL czy CAE. Lagunita Education pomaga kompleksowo przygotować się do rekrutacji na studia w Anglii.

Ważne informacje o studiach w Anglii

Rok akademicki zaczyna się jesienią, natomiast rekrutację najlepiej zakończyć w styczniu tego samego roku. Istnieją wyjątki od tej reguły. Na uniwersytetach, gdzie trzeba starać się o miejsce, aplikację trzeba zakończyć w październiku poprzedniego roku.
Decyzja o dostaniu się na studia ogłaszana jest wiosną i latem.
W obawie o niedostanie się na wymarzone studia można zgłosić się na listę rezerwową. Jest to opcja, dzięki której osoby, którym nie powiodło się podczas rekrutacji, mogą otrzymać miejsce na wybranym kierunku.

Terminy składania podań na uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Oto kilka najważniejszych terminów, które należy wziąć pod uwagę przy składaniu podań na uniwersytety w Wielkiej Brytanii:

 • Połowa października: termin dla wszystkich kursów medycyny, stomatologii i weterynarii.
 • Połowa stycznia: termin UCAS dla studentów z UE/EOG. Uczelnie o wysokim rankingu nie będą przyjmować aplikacji licencjackich po terminach aplikacji UCAS.
 • Koniec czerwca: termin dla studentów międzynarodowych z kraju spoza UE/EOG.
 • Wiele uczelni ma różne terminy dla studentów międzynarodowych (zwłaszcza dla kandydatów na absolwentów). Sprawdź konkretne terminy uniwersyteckie na stronach internetowych uniwersytetów.
 • Sierpień: Proces UCAS Clearing. Uniwersytety otwierają wszystkie pozostałe miejsca dla spóźnionych kandydatów na studia, którzy nadal chcą rozpocząć studia w bieżącym roku akademickim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here