Jak kupować elektronikę w lombardzie?

Towar z drugiej ręki niekoniecznie jest dużo gorszy, również gdy chodzi o popularną elektronikę. Na pewno jednak warto bardzo dokładnie sprawdzać takie oferty, żeby nie trafić na bubel z licznymi wadami. Czy lombard jest odpowiednim miejscem na szukanie takich przedmiotów?

Jaka elektronika jest sprzedawana w lombardach?

Najprościej rzecz ujmując – niemal każda. Oczywiście wielkość i różnorodność oferty zależy od konkretnego lombardu, niemniej do tego typu placówek trafia naprawdę sporo elektroniki. Obecnie najczęściej są to smartfony, ale równie łatwo w lombardzie znaleźć laptopy, tablety, konsole do gier, telewizory, odtwarzacze DVD, elektronarzędzia, aparaty cyfrowe.

Czasami są to rzeczy nowe, oddawane do lombardu po zaledwie kilkumiesięcznym użytkowaniu, czasami sprzęt sprzed kilku albo nawet kilkunastu lat. Coś dla siebie znajdą w lombardach także kolekcjonerzy, szukający unikatowych modeli, a przeglądanie takich ofert bardzo ułatwia działalność internetowa wielu placówek, na przykład www.lombardexpres.pl.

Czy elektronika w lombardzie jest sprawna?

Przyjmowany do lombardu przedmiot zawsze jest oceniany pod kątem jego jakości. Rocznik elektronicznego sprzętu nie jest aż tak istotny co jego sprawność, więc bardziej cenny okaże się starszy, ale za to dobrze działający telefon komórkowy, niż smartfon z najnowszej kolekcji, tyle że rozbity.

Akceptowane są tylko niewielkie wady, które nie wpływają na funkcjonalność elektroniki, a rzeczy z większymi defektami są zwykle naprawiane przed wystawieniem ich na sprzedaż. Innymi słowy, towar w lombardach jest dobrej jakości i sprawny, a wszelkie wady są wyeksponowane w opisie danego produktu. Jeśli zaś chodzi o cenę, to jest ona ustalana indywidualnie, ale na pewno w lombardzie jest taniej niż w sklepie. Czy taniej niż na przykład w antykwariatach albo targach staroci? Znowu, to zależy od konkretnego przypadku, ale generalnie lombardy mają całkiem przystępne ceny, a do tego można tu liczyć na uczciwe przedstawienie oferty.

Biorąc też pod uwagę, że lombard to legalnie działająca placówka handlowa, nie trzeba się martwić o to, czy kupowana używana elektronika nie pochodzi z kradzieży – sprzęt jest dokładnie pod tym kątem sprawdzany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here