Jak działa ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej?

Planujesz wyjazd bądź udział w imprezie turystycznej, dokonujesz rezerwacji, płatności, ale w ostatniej chwili musisz zrezygnować? Co wtedy? Czy możesz dostać zwrot chociaż części poniesionych wydatków np. za przelot czy zakwaterowanie w hotelu? Odpowiedź jest prosta – TAK! Jedyne o czym musisz pamiętać to wykupienie za niewielką sumę ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej! Warunkiem uzyskania wypłaty środków z tego tytułu jest konieczność rezygnacji z wyjazdu z przyczyn, które obejmują ogólne warunki ubezpieczenia.

Na co pozwala polisa?

Polisa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej ma za zadanie przejąć ryzyko poniesienia kosztów z tytułu odwołania przez ubezpieczonego udziału w niej przed zaplanowaną datą podróży. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć w ściśle określonym czasie – po wykupieniu biletu lotniczego czy wycieczki. W zależności od firmy ubezpieczającej, czas ten może wynieść od 3 do 7 dni od chwili zakupu imprezy turystycznej czy biletów. Naturalnie w sytuacji, gdy do wyjazdu zostało niewiele czasu, podpisanie umowy ubezpieczenia musi nastąpić w dzień jego zakupu. Jest to zabezpieczenie ubezpieczyciela przed próbami oszustw.

Co do zasady składka na ubezpieczenie z tytułu kosztów rezygnacji to niewielkie kwoty poniżej 10% sumy ubezpieczenia. Ostateczna kwota zależna jest od zakresu ochrony, kosztów wyjazdu, a także tego z jakim wyprzedzeniem decydujemy się na zakup polisy przed planowaną datą podróży.

Polisa pozwala na uzyskanie ochrony ściśle określonej w umowie, dlatego przed jej podpisaniem warto dokładnie zweryfikować jej zakres, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia. Do powodów, dla których towarzystwo ubezpieczeniowe uznaje zasadność wypłaty sumy ubezpieczenia należą głównie:

  • śmierć najbliższego członka rodziny,
  • choroba ubezpieczonego,
  • utrata pracy,
  • włamanie do mieszkania,
  • kradzież dokumentów,
  • nieplanowana wcześniej data ważnego egzaminu.

Oczywiście znaleźć można również opcje ochrony kompleksowej, kiedy to zwrot kosztów rezygnacji w razie odwołania podróży możliwy jest w każdej sytuacji. Nie da się ukryć, iż jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, bowiem nigdy tak naprawdę nie wiemy co przynieść może życie, a przezorny zawsze ubezpieczony.

Ochroną w ramach ubezpieczenia objęte mogą być też koszty zmiany rezerwacji biletu bądź zakupu nowego, niezbędnego dla kontynuowania podróży, jeżeli ubezpieczony nie zdążył dotrzeć w terminie z niezależnych od niego przyczyn.

Jak działa ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here