Jak budować niszcząc – istotna rola utylizacji dokumentów

Śmiało można stwierdzić, że informacja jest walutą o najwyższym kursie, co czyni ją niezwykle pożądaną oraz wystawia na ryzyko trafienia w niepowołane ręce. W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do wrażliwych danych osobowy niebezpieczeństwo kradzieży personalnej dokumentacji jest większe niż kiedykolwiek. Odpowiednia ochrona danych osobowych jest nie tylko rozsądnym posunięciem, ale również obowiązkiem prawnym każdej firmy. Dlaczego niszczenie dokumentów odgrywa w tym procesie tak istotną rolę?

Niszczenie dokumentacji – bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezależnie od rodzaju nośnika informacji dane osobowe nieustannie narażone są na utratę statusu poufności i bardzo łatwo jest przypadkowo podzielić się danymi pracownika, klienta lub pacjenta, np. poprzez wyrzucenie do kosza arkusza zawierającego wrażliwe informacje.

Takie działanie może narazić na niepożądane skutki osobę, której dane zostały udostępnione, ale również doprowadzić do obciążenia przedsiębiorstwa, przez które do tej sytuacji doszło na wysokie kary finansowe wynikające z litery prawa. Niszczenie dokumentów zgodnie z RODO to zabezpieczenie dla obu stron.

Ponad to, poufność firmy równa się jej rzetelności w oczach klientów i pracowników. Sukces marki bardzo często opiera się na zaufaniu w relacji z osobami, które powierzyły jej swoje dane. Bezpieczne przechowywanie i niszczenie dokumentów wzmacnia pozycję firmy w sytuacji niepożądanego działania osób trzecich z zewnątrz.

Niszczenie dokumentacji – czy warto podjąć się tego samodzielnie?

Wydawać by się mogło, że niszczenie dokumentów to proces łatwy, co nie jest zgodne z prawdą. Brak dokładnej znajomości procedur lub drobne odstępstwo od schematu mogą mieć przykre konsekwencje prawne. Dlatego istotnym jest, aby takie zadanie zlecić firmie, w której usługach znajduje się profesjonalne niszczenie dokumentów.

Wynajęcie specjalistów jest dużym ułatwieniem dla firmy, która posiada dokumenty wymagające utylizacji. Taka współpraca oferuje:

  • niszczenie dokumentów zgodnie z RODO,
  • bezpieczeństwo procesu od początku do końca,
  • odpowiedni sprzęt do utylizacji papieru, tworzyw sztucznych lub nośników elektronicznych,
  • wykwalifikowanych pracowników,
  • brak konieczności transportu nośników (mobilne niszczenie dokumentów),
  • certyfikat bezpieczeństwa.

Koszt niszczenia dokumentów w cenniku nie występuje jako stała kwota i za każdym razem będzie ustalony indywidualnie.

Niszczenie dokumentacji w Warszawie

Zgodnie z obyczajem, stolica może pochwalić się najbogatszym rynkiem firm oferujących niszczenie dokumentów. Warszawa i jej przedsiębiorcy wychodzą na przeciw oczekiwaniom Klienta dbającego nie tylko o bezpieczne niszczenie dokumentów, ale również zainteresowanego stanem środowiska. Ekoakta to firma, która utylizuje tworzywa powstałe w wyniku realizacji zlecenia poprzez recykling oraz działa w duchu aktywizmu ekologicznego.

Poza samym niszczeniem dokumentów cennik firmowy Ekoakta zawiera:

  • osuszanie dokumentów,
  • kompleksową archiwizację i przechowywanie dokumentów,
  • mobilne niszczenie dokumentów z dojazdem do Klienta.

Cyberprzestepczość jest dziś rozwinięta jak nigdy wcześniej, a poufne dane nieustannie wystawiane na niebezpieczeństwo poprzez łatwą dostępność i powszechność użytkowania. Należy pamiętać, że nie tylko odpowiednie przechowywanie ale równie istotne w przypadku personaliów i wrażliwych informacji jest również niszczenie dokumentów. Warszawa, Poznań czy Nowy York – nie ma znaczenia lokalizacja, ponieważ bezpieczeństwo istotne jest zawsze i wszędzie.

Źródło: Ekoakta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here