FortiGate 80C- urządzenia sieciowe dla firm

W poniższym artykule zajmiemy się tematyką rozwiązań zabezpieczających przeznaczonych dla profesjonalistów. W ofercie producentów tego typu rozwiązań znaleźć możemy bardzo wiele różnorodnych produktów, dzięki czemu każdy z użytkowników może odnaleźć optymalne rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Istnieje bardzo wiele zewnętrznych zagrożeń, przed którymi warto się uchronić stosując odpowiednie zabezpieczenia. Jednak połączenie kilku różnych rozwiązań zabezpieczających może okazać się problematyczne, jeżeli pojawi się problem z kompatybilnością. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, stworzono wielofunkcyjne platformy UTM (Unified Threat Management), które łączą w sobie wiele różnorodnych funkcjonalności i działają jako uniwersalne zabezpieczenie sieci w przedsiębiorstwie, chroniąc ją przed wszystkimi zagrożeniami. W tym tekście skupimy się na konkretnym urządzeniu, a dokładniej na UTM-ie marki Fortinet – FortiGate 80C.

Fortinet – marka dla profesjonalistów

Fortinet jest marką profesjonalną, uważaną za światowego lidera w dziedzinie kompleksowych rozwiązań zabezpieczających typu UTM. Produkty te działają na zasadzie połączenia wielu różnorodnych zabezpieczeń, dzięki czemu zapewniają wysoki poziom ochrony. Wszystkie urządzenia oferowane przez markę Fortinet są dostosowane do potrzeb przedsiębiorców oraz operatorów usług telekomunikacyjnych, dlatego idealnie sprawdzą się w każdej firmie. Różnorodność oferowanych sprzętów sprawia, że klient może dobrać je do indywidualnych potrzeb, a następnie zmieniać i konfigurować w miarę rozwoju przedsiębiorstwa. Korzyści uzyskane z zastosowania urządzeń marki Fortinet to przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa sieci firmowej, a także zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji. Marka Fortinet wykorzystuje specjalistyczną technologię ASIC, która odpowiada za łatwość oraz wszechstronność zarządzania siecią. Ogromną zaletą wszystkich produktów marki Fortinet są dodatkowe usługi oferowane przy zakupie każdego urządzenia – FortiCare oraz FortiGuard. FortiCare to usługa polegająca na zagwarantowaniu użytkownikom wsparcia technicznego oraz profesjonalnej pomocy w sytuacji wystąpienia jakiejkolwiek awarii. Długa z usług – FortiGuard – to subskrypcja zapewniająca natychmiastowy dostęp do pojawiających się aktualizacji zabezpieczeń przez cały okres jej obowiązywania.

Linia urządzeń FortiGate

Urządzenia z linii FortiGate to tak zwane platformy UTM, czyli Unified Threat Management. Są to wielofunkcyjne zapory sieciowe, które łączą w sobie wiele różnorodnych funkcjonalności, między innymi: firewalla, routera, antywirusa, filtrów DLP i IPS, inspekcji SSL, serwera VPN, filtrowania content, web oraz DPS. Zastosowanie platformy UTM pozwala na zmiejszenie ilości urządzeń zabezpieczających wykorzystywanych w sieci, a to gwarantuje niższe koszty eksploatacji i znacznie większą łatwość zarządzania siecią.

Najistotniejsze zalety platform FortiGate, które wyróżniają je spośród innych platform UTM, to:

 • najwyższy możliwy poziom ochrony przed zagrożeniami w sieci;
 • spójna polityka bezpieczeństwa;
 • skuteczność zabezpieczeń potwierdzona certyfikatami;
 • dedykowany system operacyjny FortiOS zapewniający intuicyjne zarządzanie zabezpieczeniami;
 • przejrzysty interfejs umożliwiający bardzo sprawne sterowanie wszystkimi zabezpieczaniami sieciowymi z poziomu jednej konsoli;
 • dedykowany procesor FortiASIC z funkcjonalnością SoC (System on a Chip);
 • zaawansowana automatyzacja umożliwiająca ciągłą ocenę ryzyka;
 • optymalizacja sieci WAN umożliwiająca znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji rozwiązań sieciowych;
 • możliwość zdalnego zarządzania platformą z dowolnego miejsca na świecie;
 • bardzo szybka i prosta konfiguracja urządzenia po pierwszym uruchomieniu;
 • dostępność wielu różnorodnych modeli dostosowanych do potrzeb różnych przedsiębiorstw.

FortiGate 80C – idealna opcja dla mniejszych firm oraz oddziałów biur

W ofercie marki Fortinet znaleźć możemy bardzo wiele różnych platform UTM, jednak w tym artykule skupimy się tylko na jednej linii produktów, a dokładniej FortiGate 80C. Są to kompaktowe, niewielkie platformy UTM, przeznaczone do zastosowania przede wszystkim w przedsiębiorstwach mniejszej wielkości bądź terenowych oddziałach biurowych. Jak wszystkie urządzenia FortiGate, produkty z tej linii również dostarczają użytkownikom kompleksowy zestaw uniwersalnych zabezpieczeń sieciowych, które są na bieżąco aktualizowane dzięki usłudze subskrypcyjnej FortiGuard. Spośród innych modeli 80C wyróżnia się przede wszystkim lekkością oraz niewielkimi wymiarami – może zostać umieszczony np. na biurku. To urządzenie cechuje się również niezawodnością, co zapewnia maksymalne zminimalizowanie ewentualnych prób przerwania dostępu do sieci. Warto zwrócić uwagę na fakt, że platforma ta posiada ten sam kompleksowy zestaw różnorodnych zabezpieczeń sieciowych co UTM-y dla większych przedsiębiorstw, a jednocześnie pozwala na zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji, co może okazać się kluczowe dla firmy mniejszej wielkości.

UTM o kodzie produktu FG-80C-BDL to jedno z przykładowych urządzeń z linii FortiGate 80C – zapewnia on wysoką przepustowość firewalla, sięgającą nawet 1.9 Gbps, jest również wyposażony w wejście ExpressCard, sporą pamięć wewnętrzną, sześć gniazd Fast Ethernet (10/100), dedykowany port DMZ i dwa złącza Gigabit Ethernet (10/100/1000). W asortymencie marki Fortinet znaleźć można także inne modele z linii 80C, które różnią się specyfikacją, jedną ich wspólną cechą jest zastosowanie dedykowanego procesora oraz systemu operacyjnego FortiOS, które sprawiają, że użytkowanie tych rozwiązań jest niezwykle wygodne i gwarantuje maksimum zadowolenia z efektów. Procesor, oprogramowanie oraz platforma współpracują ze sobą w 100%, dzięki czemu zapewniają najwyższy poziom zabezpieczeń i wydajną ochronę sieci w czasie rzeczywistym.

Gdzie zakupić UTM FortiGate 80C?

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem opisanego powyżej sprzętu, gorąco zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego dystrybutora, na przykład thomas it. W ofercie posiadamy wiele produktów marki Fortinet, dzięki czemu każdy z klientów na pewno znajdzie w asortymencie idealny produkt dla swojego przedsiębiorstwa. Nasi eksperci z chęcią pomogą Państwu w doborze zabezpieczeń sieciowych i udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. Gorąco zachęcamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here