Czy kursy języka angielskiego w młodym wieku są przydatne?

kursy jezyka angielskiego dla dzieci

Współczesny świat wymaga od ludzi nauki języków obcych, gdyż są one bardzo przydatne w przypadku starania się o dobrze płatną pracę, a także są niezbędną umiejętnością przy częstym podróżowaniu za granicę. W dzisiejszych czasach wszystkie szkoły państwowe i prywatne wymagają nauki języka angielskiego, jako przedmiotu obowiązkowego, jednak mimo tego, wiele młodych osób nadal nie radzi sobie z dobrym opanowaniem omawianego języka. Kluczem do sukcesu jest efektywna metoda nauki języka, jednak jaką najlepiej wybrać, aby szybko i bezproblemowo opanować powszechnie znany język angielski?

W jakim okresie życia najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego?

Wielu ludzi zaczyna swoją naukę języków, gdy są bardziej świadomi, iż języki obce faktycznie są bardzo przydatne w późniejszym etapie życia. Dzieci traktują naukę języków jako przymus, gdyż robią to tylko dla dobrego stopnia w szkole. Brak samoistnej chęci do nauki jest najgorszym scenariuszem, gdyż zmuszanie się do nauki nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Nie od dziś wiadomo, iż mózg przyswaja i zapamiętuję najwięcej słów w wieku dziecięcym, dlatego właśnie wtedy najlepiej rozpocząć regularną naukę języka angielskiego. Bardzo pomocne mogą być w tym kursy językowe organizowane poza szkołą, gdyż do każdego ucznia podchodzą w sposób bardziej indywidualny i dopasowują metodę nauki do jego potrzeb.

Jaki kurs języka angielskiego dla dzieci wybrać?

Dziecko bardzo szybko przyswaja wiedzę poprzez zmysły wzroku i słuchu. Udowodniono, iż bardzo młode, które były uczone poprzez kolorowe obrazki, nagrania i bajki, a także różnego rodzaju zabawy, przyswajają wiedzę o wiele szybciej, niż dzieci, które całą swoją naukę opierały na książkach. Dlatego też szkoła językowa może być niezwykle przydatna, gdyż zatrudniani są tam specjaliści, mający wiedzę i doświadczenie z zakresu nauczania osób w każdym wieku. Najlepiej wybierać kursy językowe oferujące angielski dla dzieci, który jest dopasowany do wieku i aktualnego rozwoju dziecka. Szkoła językowa może być przydatna w przypadku gdy:

  1. Dziecko lub osoba dorosła pragnie nauczyć się poprawnie pisać i czytać w języku angielskim,
  2. Chce spróbować nauki języka poprzez zabawę, która wspomagana jest nowoczesnymi technologiami,
  3. Pragnie odnosić sukcesy w szkole, a następnie w życiu zawodowym,
  4. Dzięki kursom językowym dziecko zdobędzie pewność siebie, udoskonali umiejętność pracy w grupie, a także zasmakuje zdolności aktorskich poprzez kreatywne zabawy organizowane w języku angielskim.

Metoda Helen Doron – rewolucyjna metoda w nauce języków

Ostatnimi czasy, bardzo popularną techniką nauki języka angielskiego stała się metoda Helen Doron, która opiera się na zrozumieniu i dokładnym poznaniu procesu, w jaki sposób dzieci się uczą i jakie czynności powinny zostać podjęte, aby wiedza zdobyta przez dziecko, została z nim na długie lata. Metoda Helen Doron została opracowana przez brytyjską nauczycielkę, która skupiła się na przekazywaniu wiedzy dzieciom w wieku od 3 do 19 lat. Całą swoją skuteczność, Helen Doron oparła na zabawie, oferując swoim podopiecznym różnego rodzaju audiowizualne zabawy, takie jak filmy, piosenki, a nawet aplikacje, które miały za zadanie pomóc w edukacji dzieci. W Polsce pierwsza szkoła językowa Helen Doron powstała ponad 20 lat temu i wykorzystuje te same strategie nauczania, jakie stosowała twórczyni tej metody.

Bardzo ważne jest, aby nauka języka angielskiego przynosiła oczekiwane rezultaty, dlatego dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka do szkoły językowej, np. https://helendoron.pl/, która dobierze do niego odpowiedni sposób nauczania, a także zapewni dziecku dużo zabawy i radości, dzięki czemu osoby najmłodsze będą chętnie przyswajać przekazywaną wiedzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here