Co ma wspólnego SEO i google?

We współczesnym świecie budowanie wizerunki marki wymaga szeregu działań zwiększających jej widoczność w wirtualnym świecie. Sprzyja to jej promocji i rozwojowi, a więc zapewnia większe zyski. Posiadanie firmowej strony internetowej jest jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowych, o ile strona ta będzie właściwie pozycjonowana.

Pozycjonowanie strony – skąd taka potrzeba

Zanim pojawiły się wyszukiwarki internetowe znalezienie szukanej domeny bez znajomości jej adresu było niemożliwe. Wyszukiwarki pozwalały wpisywać zapytania, w odpowiedzi podając listę witryn spełniających podane kryteria, co z kolei wymagało zastosowania odpowiednich algorytmów według których strony www były indeksowane. I taki był początek działań SEO, które miały zmuszać wyszukiwarki do umieszczania ich wysoko na listach wyników wyszukiwania.

W dzisiejszych czasach firmowa strona internetowa jest wirtualną wizytówką firmy, która może zdziałać cuda i zapewnić jej sukces. Wszystko dlatego, że teraz niemal każdy szuka usług czy towarów za pomocą Internetu, korzystając najczęściej z wyszukiwarki Google i sugerując się zwykle tym, co otrzymuje na pierwszej stronie jej wyników wyszukiwania. W związku z czym niezwykle ważne jest właściwe pozycjonowanie strony firmowej.

Zalety pozycjonowania strony

Przede wszystkim pozycjonowanie strony jest niezwykle ważne by zwiększyć widoczność i rozpoznawalność firmy oraz skutecznie ją promować. Wysoka pozycja w Google daje szereg korzyści, takich jak między innymi:
– zwiększa wartościowy ruch na stronie skutecznie pozyskując klientów;
– podnosi prestiż firmy budząc zaufanie i prezentując jej profesjonalizm;
– skutecznie buduje i promuje wizerunek danej marki;
– pozwala poznać oczekiwania i potrzeby potencjalnych klientów by kierować do nich odpowiednią ofertę;
– sprzyja rozwojowi firmy, zapewniając jej sukces i zyski.

Pozycjonowanie strony – ważny profesjonalizm

Uzyskanie wysokiej pozycji w Google oraz jej utrzymywanie na pożądanym poziomie stanowi nie lada wyzwanie. Dobrze jest więc pozycjonowanie firmowej strony zlecić profesjonaliście, który podejmie skuteczne działania by znalazła się ona na szycie listy wyszukiwania Google. Nie znając specyfiki zagadnienia i podejmując niewłaściwe działania można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego.

Pozycjonowanie strony obejmuje szeroko pojęte działania SEO optymalizujące stronę www pod względem jej struktury i zawartości tak, aby była atrakcyjna i wartościowa dla użytkownika oraz Google. Niezwykle ważny jest stały monitoring pozycji strony i szybka reakcja w razie potrzeb. Specjalista od SEO, np. z agencji BLUMO, będąc w stałym kontakcie z klientem, sugeruje dokonywanie wszelkich zmian i zapewnia stałą opiekę techniczną nad witryną. W jego zakresie usług jest prowadzenie audytu SEO i ciągłe sprawdzanie pozycji w Google danej strony. Można także zlecić stworzenie strony internetowej w agencji SEO.

Pozycjonowanie stron, cena jest uzależniona od wielu czynników, w związku z czym usługa jest zwykle wyceniana indywidualnie. Niemniej jednak warto z niej skorzystać, by zapewnić sukces swojej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here