Centrum handlowe – sposobem na spędzanie czasu wolnego

W czasach intensywnego rozwoju rynku i usług ecommerce, galerie handlowe przestają koncentrować się jedynie na zakupach, bardziej skupiając się na rozrywce. Centra handlowe stały się miejscem spotkań i czasem sposobem na spędzanie czasu. A nic tak bardzo, jak plac zabaw nie kojarzy się z dzieciństwem i zabawą, która wpływa na wielopłaszczyznowy rozwój dziecka.

Zachęcanie do zabawy – to wspieranie rozwoju

Z miejsc wyznaczonych do zabawy w centrach handlowych można korzystać przez cały rok. Dzięki czemu dzieci mogą aktywnie i twórczo spędzać czas, rozwijać swoje umiejętności i talenty, sprawność fizyczną i mózg.

Jednak, aby przestrzeń do zabawy sprawiała radość dzieciom i rodzicom, powinna być praktyczna, a równocześnie bezpieczna. Gdyż każdy element zachęca do biegania, bujania się, skakania czy wspinania się.

Statystyki pokazują, że centra handlowe przeznaczają nawet 15-20 proc. oferty na rozrywkę, rekreację i gastronomię. Wspomniane wcześniej place zabaw dla dzieci, multipleksy, specjalne strefy edukacyjne i kulturalne, tory gokartowe, hale do squasha, minigolf, park rozrywki, ścianka wspinaczkowa, sale z dostępem do technologii Virtual Reality, a nawet strzelnica, to dziś nie rzadko spotykane formy rozrywki w przestrzeni centrów handlowych.

Place zabaw uczą działania w grupie i radzenia sobie w sytuacjach społecznych. Dzieci, które spędzają czas aktywnie i twórczo szybciej adaptują się w przedszkolach i szkołach. Mają lepsze wyniki w nauce i przede wszystkim są samodzielne i kreatywne.

Ostatnie słowo należy do mamy 😉

Skupiając się jednak na najmłodszych, zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się place zabaw. Te królujące, wyróżniają się pomysłowym projektem, który zawsze przyciągnie chętne do zabawy dzieci, zdarza się bowiem, że skwerki dla dzieci są takie same, wówczas dziecku brakuje możliwości eksperymentowania oraz kreatywnej zabawy. Poza potrzebami dzieci, nie możemy zapomnieć o czujnym wzroku mam, które w pierwszej kolejności zwrócą uwagę na bezpieczeństwo, tu największe znaczenie odgrywają zabawki, przyrządy do zabawy oraz nawierzchnie na place zabaw płyt gumowych EPDM

Jeśli mata na plac zabaw jest odpowiednie, spełniające wszelkie normy oraz posiadające certyfikaty, mamy wówczas gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Każde urządzenie na placu zabaw musi mieć certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176, a nawierzchnię na plac zabaw: norma PN-EN 1177 +AC:2019-04 czyli: “Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki – Metody wyznaczania amortyzacji uderzenia”. Gwarancję taką otrzymamy dzięki trudnopalnym matom gumowym – FLEXIZONE NONFLAMMABLE, dedykowanym do wewnętrznych kącików, skwerów i placów zabaw.

Taka bezpieczna nawierzchnia wyróżnia się podwyższonymi właściwościami stabilizacyjnymi, a ich warstwa wierzchnia posiada właściwości antypoślizgowe i amortyzujące, co ma ogromne znaczenie podczas zabawy najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here